Ölü Ozanlar Derneği

Dead Poets Society
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
4 hafta önce eklendi
Ölü Ozanlar Derneği
361 izlenme
IMDb: 8.1
Ölü Ozanlar Derneği izle, konusu ve karakterleri ile dikkat çeken 1989 yapımı Dead Poets Society filmini Türkçe Dublaj Full HD izle.

Ölü Ozanlar Derneği Film Konusu ve Özeti

Ölü Ozanlar Derneği filmi çıkış yılı olan 1989 yılından itibaren klasikleşmiş ve pek çok sinema otoritesi tarafından da sevilen bir film haline gelmiştir. Film, baskıcı bir erkek okul olan Welton Academy’de baskı altında okuyan öğrencilere şiir ve edebiyat ile dünyaya farklı bakmayı öğreten bir öğretmenin hikayesini anlatmaktadır. Filmde, John Keating başarılı bir edebiyat öğretmenidir. John Keating Welton Academy’ye öğretmen olarak geldikten sonra baskılanmış öğrencilerine daha farklı düşünme ve anlama yeteneği kazandıran şiir ve edebiyatı öğretir. Bu felsefe ve görüş okul yönetimi tarafından hoş karşılanmaz. Okul yönetimi daha sonra olan bir öğrencinin intiharının suçlusu olarak John Keating’i gösterip okuldan attırmaya çalışır. Fakat öğrenciler öğretmenlerini kaybetmek istemez ve okul müdürünün unutamayacağı bir duruma sokarlar.

Ölü Ozanlar Derneği Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Robin Williams- John Keating Robin Williams tarafından canlandırılan karakter John Keating farklı anlatım biçimi ile öğrencilerine dünya ile ilgili farklı görüşler öğreten bir edebiyat öğretmenidir.
  • Norman Lloyd- Bay Nolan Bay Nolan John Keating’i okuldan attırmaya çalışan ve onun ders anlatışından hoşlanmayan okul müdürüdür. Bay Molan karakterini Norman Lloyd canlandırmaktadır.
  • Ethan Hawke- Todd Anderson Ethan Hawke, filmde Todd Anderson karakterini canlandırmaktadır.

Ölü Ozanlar Derneği Filmi Hakkında Merak Edilenler

Ölü Ozanlar Derneği filmi 1989 yılında çıkmıştır. Dram türündeki film Peter Weir tarafından yönetilmiş ve senaryosunu da Tom Schulman tarafından yazılmıştır.
  1. Film En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü sahibi olan film 16 milyon bütçeyle çekilmiştir. Ve film gişede toplamda yaklaşık olarak 235 milyon dolar elde etmişler.
  2. Film, sahip olduğu felsefe ve dokunaklı hikayesi ile çıktığı dönemde oldukça beğeni toplamıştır ve günümüzde de bir klasik olarak bilinmektedir.
  3. Filmdeki oyuncuların rollerinin hakkın vererek oynadığı ve seyirciye iyi oyunculuklar izlettiği film düşünüldüğü gibi aynı adlı daha önce yayımlanan kitaptan uyarlama değildir.
  4. Filme ait olan kitap film çıktıktan sonraki dönem aynı yıl içinde yayımlanmıştır. Film orijinal ve başarılı senaryosundan dolayı Akademi ödülüne layık görülmüştür.
  5. Film IMDB’de 8,1 puana sahiptir ve orjinal ismi Dead Poets Society'dir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Aysen, 1 hafta
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.
Aeren, 2 hafta
Gece vakitlerinde bu filmi bitirmek cesaret ister ama güzel filme benziyor.
murat, 4 hafta
sürakli sağ üst köşeye bildirim geliyor
Aleyna, 1 ay
Dizi çok güzel izlemenizi tavseye ediyorum izlemeyen kaçırır benden söylemesi
Filmci, 3 ay
Bu siteye gerçekten bayıldım elinize emeğinize sağlık kesinlikle alacakaranlık filmini izlemenizi öneriyorum

Spoiler içeren alan

Yorumunuzu bu araya yazın