Matrix 1

The Matrix
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
3 hafta önce eklendi
Matrix 1
942 izlenme
IMDb: 8.7
Matrix 1 izle 1999 yılında vizyona giren konusu ve youtube fragmanı ile dikkat çeken filmi Türkçe Altyazılı ve Dublaj Full HD izle.

Matrix 1 Filminin Konusu ve Özeti

Matrix 1, Matrix serisinin ilk filmidir. Film, yaşadığı dünyanın beynindeki bir simülasyon olduğunu öğrenen ve gerçek kişiliğini bulmaya çalışan Thomas Anderson adındaki adamın hikayesini anlatmaktadır. Thomas Anderson bir şirkette çalışan ve Neo takma adı ile Matrix’i araştıran biridir. Sonradan tanıştığı Trinity ve Morpheus ile yaşadığı dünyanın simülasyon olduğunu öğrenir ve buradan çıkmaya çalışır. Neo bu andan itibaren kendinin gerçekte kim olduğunu ve gelecek için önemini anlamaya çalışmaya başlar. Film gelişmiş teknolojilerin ve yapay zekanın oldukça gelişmiş olduğu bir dönemde geçmektedir. Filmde inanları enerji kaynağı olarak kullanan makinelerin insanları uyutup beyinlerini Matrix programı ile meşgul ettiğini öğreniriz.

Matrix 1 Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Keanu Reeves- Neo, Thomas Anderson
Neo, karakteri uyandıktan sonra insan ırkının geleceği için önemli olan seçilmiş kişidir. Neo karakterini Keanu Reeves canlandırmaktadır. Neo, filmde önceleri seçilmiş kişi olduğu konusunda emin olmasa da sonra tamamen uyandıktan sonra seçilmiş kişi olarak sorumluluk almaya başlar.
  • Laurence Fishburne- Morpheus
Morpheus, insan ırkını geleceği için çalışmaktadır. Ve Neo’nun uyanması ve seçilmiş kişi olarak sorumluk alması konusunda liderlik yapar. Morpheus karakterini Laurence Fishburne tarafından canlandırılmaktadır.
  • Carrie Anne Moss- Trinity
Trinity, makinelere karşı savaşta Morphues’in ekibinde yer almaktadır. Ve kehanete göre seçilmiş kişiye yani Neo’ya aşık olacak olan kişidir.
  • Hugo Weaving- Ajan Smith
Ajan Smith, makinelerdendir. Neo’nun makinelere karşı açtığı savaşta Neo ile savaşmıştır. Ajan Smith karakterini Hugo Weaving canlandırmıştır.

Matrix Filmi ile İlgili Merak Edilenler

Matrix serisinin ilk filmi Wachowski kardeşler tarafından yönetilmiştir. Film vizyona girdiği tarihte sinema filmleri için oldukça yaratıcı ve farklı bir yapım olmuştur. Film vizyona girdiği 1999 yılında 466 milyon dolardan fazla hasılat elde etmiştir. Film için ayrılan bütçe ise 63 milyon dolardır. Film günümüzde de oldukça sevilen klasik filmlerden olmuştur. 3 tane daha devam filmi olan film IMDB’de 8,7 puan almıştır. Devam filmlerinden bazıları özellikle son filmi çok sevilmese de Matrix 1 günümüze kadar ulaşmış bir klasiktir. Matrix 1 izle konusunu anlattığımız makalede ayrıcı şunuda belirtmek de fayda var; Matrix serisi toplamda 4 seriden oluşmaktadır. Matrix 1 1999 yılında Matrix 2 Reoladed ve Matrix 3 Revolutions 2003 yılında vizyona girerken Matrix 4 Resurrections filmi ise 2021 yılında vizyona girmiştir.
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Serinin Diğer Filmleri
Matrix 3
6.7 2003
Matrix 2
7.2 2003
Son Yorumlar
Aysen, 1 hafta
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.
Aeren, 2 hafta
Gece vakitlerinde bu filmi bitirmek cesaret ister ama güzel filme benziyor.
murat, 4 hafta
sürakli sağ üst köşeye bildirim geliyor
Aleyna, 1 ay
Dizi çok güzel izlemenizi tavseye ediyorum izlemeyen kaçırır benden söylemesi
Filmci, 3 ay
Bu siteye gerçekten bayıldım elinize emeğinize sağlık kesinlikle alacakaranlık filmini izlemenizi öneriyorum

Spoiler içeren alan

Yorumunuzu bu araya yazın