Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları

The Hobbit: The Desolation of Smaug
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 hafta önce eklendi
Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları
381 izlenme
IMDb: 7.8
Hobbit 2 izle, serinin ikincisi Smaug’un Çorak Toprakları filminin uzun versiyonunu extended kalitesi ile Full HD Türkçe dublaj izleyin.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Filmi Konusu ve Özeti

Hobbit üçlemesinin ikinci filmi olan Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları filminde ilk film Hobbit Beklenmedik Yolculuk ile başlayan Arken taşını bulma yolculuğu devam etmektedir. Bu yolda Mirkwood ormanından kurtulmaya çalışan Bilbo ve cüceler kendilerini bir insan köyüne giderler. Arken taşını çıkarmak için Bilbo ve cüceler yalnız dağa açılan gizli kapıyı açmaya çalışmaktadır. Bunu yanında Göl Kenti’nin sakinleri de ejderha Smaug’un uyanışından dolayı zor zamanlar geçirirler. Bu durumlaralar başa çıkmaya çalışan Bilbo ve cücelerin yanında Gandalf da olmayınca hem birbirleri ile hem de kendileri ile savaşırlar.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Martin Freeman- Bilbo Baggins Bilbo, Martin Freeman tarafından canlandırılan hobbittir. Karşılaşılan sorunlar ile zekası ve kurnazlığı ile başa çıkan Bilbo bazen cücelerle de ayrı düşebilmektedir. Gandalf olmadan gururlu ve bencil olan cücelerle başa çıkmaya çalışır.
  • Ian McKellen- Gandalf Başarılı ve usta oyuncu Ian McKellen tarafından canlandırılan Gandalf bir yerlerde uyanan ve tetiklenen karanlık ve kötülüğü anlamaya ve çözmeye çalışır.
  • Luka Evans- Bard the Bowman Göl kentindeki Bilbo ve cücelere yardım eden balıkçıdır. Luka Evans tarafından canlandırılan Bard ailesini ve evini korumak adına sıradan bir balıkçı olmaktan çıkmaya hazırdır. Hobbit ve cücelere her türlü yardımı yapan Bard gerekli zamanda Thorın’den destek alacağından emin olmamaktadır.
  • Richard Armitage- Thorin Meşekalkan Thorin, sahip olduğu Arken taşını aldıktan ve Smaug tekrar uyandıktan sonra Smaug’u yok etmeye çabalar fakat başaramaz. Arken taşını geri alan Thorin atalarında olan hastalıklı düşünceler ve duygularla savaşmaya başlar.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Merak Edilenler

Fantastik ve macera türlerindeki Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları ilk filmde olduğu gibi Peter Jackson tarafından yönetilmiştir 2013 yılında çıkan film ilk filmden daha büyük bir bütçeyle 225 milyon dolar bütçe ile yapılmıştır. Dünya genelinde toplam hasılatı 1 milyardan biraz az olan film ilk filminden daha az ilgi görmüştür. Film ayrıca ilk filme kıyasla daha az sürede çekimleri bitmiştir. Hobbit Smaug’un Çorak Toprakları IMDB’de ilk film gibi 7,8 puan almıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Aysen, 1 hafta
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.
Aeren, 2 hafta
Gece vakitlerinde bu filmi bitirmek cesaret ister ama güzel filme benziyor.
murat, 4 hafta
sürakli sağ üst köşeye bildirim geliyor
Aleyna, 1 ay
Dizi çok güzel izlemenizi tavseye ediyorum izlemeyen kaçırır benden söylemesi
Filmci, 3 ay
Bu siteye gerçekten bayıldım elinize emeğinize sağlık kesinlikle alacakaranlık filmini izlemenizi öneriyorum

Spoiler içeren alan

Yorumunuzu bu araya yazın