Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk

The Hobbit: An Unexpected Journey
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 hafta önce eklendi
Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk
1.147 izlenme
IMDb: 7.8
Hobbit 1 izle, serinin 1.si olan 2012 Beklenmedik Yolculuk filmini Türkçe Dublaj Full HD 4k ve Extended kalitesinde izleyebilirsiniz.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Konusu ve Özeti

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk, J.R.R. Tolkien tarafından yazılan fantastik türündeki kitaplardan uyarlanmıştır. Filmde Bilbo adındaki bir hobbitin sıradan ve sakin olan hayatından nasıl bir maceraya atıldığı anlatılmaktadır. Gandalf adındaki gri büyücü tarafından krallıklarına ait önemli olan Arken taşını geri almaya çalışan bir grup cüceye yardım etmek için ikna edilen Bilbo beklemediği bir maceraya başlar. Macera boyunca hem Bilbo hem de cüceler karşılaştıkları çeşitli zorluklarla başa çıkmaya çalışırlar. Fakat Bilbo’nun bu sorunlardan birini çözmeye çalışırken karanlık bir mağarada bulduğu bir şey hem Bilbo’nun kendisinin hem de cücelerin kaderini etkileyecektir. Bilbo karanlık olan mağarada sadece bir şey değil aynı zaman da orda kalması gereken birini bir varlığı da keşfeder. Macera boyunca Bilbo ve cüceler dev örümcekler, orklar, dağ trolleri, goblinler gibi pek çok varlıkla karşılaşır ve bunlara karşı savaşır.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Oyuncuları ve Karakterleri

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filminde birçok ünlü ve başarılı oyuncu yer almıştır.
  • Martin Freeman- Bilbo Baggins Bilbo Baggins filmin anahtar karakteridir. Karakteri BAFTA ödülüne de sahip olan Martin Freeman canlandırmaktadır. Bilbo sakin hayatından memnun ve macera aramayan bir hobbittir. Gandalf gelip onu bir macera ikna edene kadar da öyle olmaya devam eder.
  • Ian McKellen- Gandalf Usta oyuncu Ian McKellen tarafından canlandırılan Gandalf Orta Dünya’daki kötülüklere karşı savaşan gri büyücüdür. Gandalf cücelerin sahip oldukları krallıklarını ve değerli taşları olan Arken taşını geri almaları konusunda yardımcı olmaya çalışır.
  • Richard Armitage- Thorin Meşekalkan Richard Armitage tarafından canlandırılan gururlu ve güçlü cüce karalı Thorin Meşekalkan bir zamanlar sahip olduğu krallığını geri alma ve geriye kalan 12 cüceyi koruma konusunda çabalamaktadır.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Merak Edilenler

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filmi, senarist ekibinin uzun yıllar boyunca sürekli ve sıkı çalışması sonucunda ortaya çıkmış bir filmdir. Peter Jackson tarafından yönetilen film 14 Aralık 2012 yılında vizyona girmiştir ve çekimleri 2010 yılında başlamıştır. Film 180 milyon dolar bütçe ile çekilmiş olup dünya çapında 1 milyar 21 milyon dolar gibi bir hasılat rakamına ulaşmıştır. Film İMDB’de 7.8 gibi bir puana sahiptir. Yüzüklerin Efendisi filminden sonra çıkan film Yüzükler Efendisi filminden önceki yılları anlatmaktadır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Aysen, 5 gün
Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.
Aeren, 1 hafta
Gece vakitlerinde bu filmi bitirmek cesaret ister ama güzel filme benziyor.
murat, 4 hafta
sürakli sağ üst köşeye bildirim geliyor
Aleyna, 1 ay
Dizi çok güzel izlemenizi tavseye ediyorum izlemeyen kaçırır benden söylemesi
Filmci, 3 ay
Bu siteye gerçekten bayıldım elinize emeğinize sağlık kesinlikle alacakaranlık filmini izlemenizi öneriyorum

Spoiler içeren alan

Yorumunuzu bu araya yazın